DR. WOLFF Alpecin C1 Кофеински шампон за коса, 250 мл

DR. WOLFF Alpecin C1 Кофеински шампон за коса, 250 мл
655,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
010966C
favorite_border

Опис на производот

Alpecin C1 Шампонот нуди нов пристап во активниот третман на проблемот со опаѓање на косата, притоа подобрувајќи ја нејзината структура и поттикнувајќи го растот на влакното дури од коренот.

Уникатните активни својства на кофеинот за само 2 минути продираат длабоко во фоликулите на влакната, го неутрализираат негативното дејство на тестостеронот и го спречуваат наследното губење на коса.

При секојдневна употреба на ALPECIN C1 кофеинскиот шампон се продолжува фазата на раст на влакното, а косата станува поцврста, поздрава и посјајна.

  • Пријатен за употреба
  • Не ја суши кожата
  • Може да се употребува секојдневно
  • Хипоалерген, некомедоген

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лауреат сулфат, лауреат 2, дисодиум лауреат сулфосуцинат, натриум лаурол глутамат, натриум хлорид, пантенол, парфем, ПЕГ-120 метил гликоза диолеат, хидролизиран протеин од пченица, лимонска киселина, натриум цитрат ментол, ПЕГ 40 хидрогенирано масло од рицинус, калиум сорбат, поликватерниум 7, динатриум EDTA, натриум бензоат, цинк PCA, ниацинамид, лимонен, токоферол, феноксиетанол, матрилпарабел, пропилпарабен, CI 42090, CI 60730.

Употреба: на навлажнета коса, нанесете малку од шампонот и добро измасирајте. Пената нека одстои околу 2 минути. Добро исплакнете со вода. Може да се користи секојдневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се