DRAGON Superfoods Органска црвена мака во прав, 100 г

DRAGON Superfoods Органска црвена мака во прав, 100 г
321,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
049455C
favorite_border

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Без глутен
  • Сурова мака во прав

Мака (Lepidium meyenii) античка перуанска суперхрана која расте на високите висорамнини на Андите на надморска височина од над 3600 метри.

Во традиционалната перуанска култура, се верува дека маката е афродизијак (придонесува за подобрување на сексуалните перформанси). Црвената мака е втората најретка од сите сорти, сочинувајќи околу 25% од годишната жетва.

Црвената мака во прав може да биде одличен додаток во смути, шејкови или овошни сокови.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Употреба: 5-10 г на ден. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се