DRAGON Superfoods Органска јачменова трева во прав, 150 г

DRAGON Superfoods Органска јачменова трева во прав, 150 г
305,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
052920C
favorite_border

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Не содржи глутен
  • Големо количество влакна

Dragon Superfoods Barley Grass Powder се прави од нежните млади зелени никулци на јачменот. Тие се сушат и нежно се ситнат во форма на прав преку процес без хемикалии, кој ги зачувува корисните хранливи материи и вкусот на свежото растение. Поради големото количество растителни влакна, овој прав претставува одлична поддршка на вашето смути или свеж сок.

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состав: јачменова трева* во прав (100%).

*од органско производство.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1152 kJ/277 kcal, масти 3.0 г, од кои заситени 0.7 г, јаглехидрати 19 г, од кои шеќери 8.8 г, влакна 43 г, протеини 22 г, сол 0.04 г.

Употреба: 1-3 лажички (10-15 г) на ден.

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се