DRAGON Superfoods Органска коприва во прав, 150 г

DRAGON Superfoods Органска коприва во прав, 150 г
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049454C
favorite_border

Опис на производот

Органска коприва во прав

  • Од органско производство
  • Не содржи глутен
  • Сурова коприва во прав
  • Богата со влакна
  • Лабораториски тестирано

Копривата (Urtica dioica) се користи со векови во традиционалната медицина, козметика и готвење. Копривата е растение кое практично се наоѓа низ целиот свет. Листовите и стеблата на растението се прекриени со структури налик на влакна, кои пецкаат кога ќе ги допреме. Сувата коприва содржи повеќе од 30% протеини и 24% влакна во 100 грама.

Нето-тежина: 150 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се