DRAGON Superfoods Органски растителни протеини во гранули, 200 г

Smart Organic Dragon Superfoods Plant Protein Granulated 200 g organski rastitelen protein vo granuli
DRAGON Superfoods Органски растителни протеини во гранули, 200 г
246,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055319C
favorite_border

Опис на производот

Smart Organic Dragon Superfoods Plant Protein Granulated Органски растителен протеин во гранули е произведен од органски протеин од грашок, протеин од фаба грав и малку сол. Не се додадени вештачки ароми или супстанции во текот на процесот на производство. Поради неговиот неутрален и благ вкус на грашок, лесен е на вкус.

  • Од органско производство
  • Не содржи соја
  • Погодно за вегани
  • 53% протеин

За да се рехидратира, додадете 1:2 топла вода и оставете да отстои додека не ја апсорбира цела течност. Може да се подготви болоњезе сос за тестенини или било кои други класични рецепти. 

Нето-тежина: 200 г 

Содржина

Состојки: концентрат од протеин од грашок* (Pisum Sativum) (79,8%), концентрат од протеин од фаба грав* (Vicia Faba) (19%), сол (1,2%).
*од органско производство

Може да содржи траги од глутен, јатки и сусам.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1428 kJ/339 kcal, масти 4,1 г, од кои заситени 0,9 г, јаглехидрати 15 г, од кои шеќери 2,9 г, влакна 15 г, протеини 53 г, сол 1,2 г.
Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се