DRAGON Superfoods Органски зелен детокс микс, 200 г

DRAGON Superfoods Органски зелен детокс микс, 200 г
458,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
052923C
favorite_border

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Не содржи глутен
  • Со спирулина, хлорела, јачменова трева и пченична трева

Dragon Superfoods Det’x Mix е мешавина од внимателно селектирана зелена храна. Комбинацијата од спирулина, хлорела, пченична и јачменова трева го прави овој производ одлична поддршка со хлорофил вашето смути. Измешајте зелјест зеленчук, свежо овошје и течност и додадете 2 лажички од оваа мешавина на суперхрана и добро измешајте.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: спирулина во прав* (25%), хлорела во прав* (25%), јачменова трева во прав* (25%), пченична трева во прав* (25%).

*од органско производство.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1433 kJ/341 kcal, масти 5.7 г, од кои заситени 0.8 г, јаглехидрати 22 г, од кои шеќери 6.4 г, влакна 21 г, протеини 40 г, сол 0.47 г, хлорофил 0.88 г.

Употреба: 1-3 лажички (10-15 г) на ден.

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се