DR.BACHEFF Пробеби анги супер капки 10 мл

DR.BACHEFF Пробеби анги супер капки 10 мл
154,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001320C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Пробеби анги супер е сложен биокомплекс на растителни антимикробни и противвоспалителни материи (флавоноиди, терпени, ароматични киселини, естри и друго).

Антибактериското дејство е насочено врз 74 бактериски соеви од 19 видови на патогени и непатогени бактерии.

Индикации:

Традиционално се употребува при акутни и хронични заболувања на ждрелото, горните респираторни патишта, афти, херпес симплекс инфекции, грипозни и реконвалесцентни состојби, воспалителни процеси на непцата, болни ерозии во устата и болки при никнување на забите.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 10 г прополис екстракт (Propolis extract), 0.2 г жалфија (Salviae officinalis), 0.4 г нане (Menthae Piperitae), 0.1 г анис (Pimpinella Anisum), 0.5 г сладок анасон (Foeniculum Vulgare), 0.1 г еукалиптус (Ol. Eucalyptus), 0.1 г ментол (Menthol), пропилен гликол (Propylene glycolum).

Дозирање:
За деца над 3 години: до 30 капки во текот на денот, поделени во 3 до 4 дози пред јадење, или со премачкување на непцата и лигавицата на усната шуплина.

Напомена:
Препаратот е додаток на исхрана. Не се препорачува на лица осетливи на некоја од состојките. Додатоците во исхрана не се користат како замена за разновидна исхрана. На ткаенини остава траги кои тешко се отстрануваат. Не содржи вештачки бои и конзерванси. Да не се надминуваат препорачаните дози.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се