DR.THEISS Мукоплант тегавец и ехинацеа сируп, 100 мл

DR.THEISS Мукоплант тегавец и ехинацеа сируп, 100 мл
253,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022946C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Мукоплант тегавец со ехинацеа и витамин Ц. 

Придонесува во олеснување на дразнењето на горните дишни патишта и за нормална функција на имуниот систем.

  • Екстрактот од теснолистен тегавец (Plantago lanceolata) придонесува во олеснување на дразнењето на горните дишни патишта
  • Витаминот Ц (аскорбинската киселина) придонесува за нормална функција на имуниот систем, намалување на заморот и исцрпеноста
  • Екстрактот од ехинацеа (Echinacea purpurea) придонесува за нормална функција на имуниот систем

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: стабилизатори: сорбитол, малтитол сируп, вода; 4.4 % екстракт од лист од теснолистен тегавец 1:1 (Plantago lanceolate), 0,5 % витамин Ц (аскорбинска киселина).

Конзерванс: калиум сорбат, 0.02% екстракт од ехинацеа 34-44:1 (Echinacea purpurea), етерично масло од црно нане (Mentha piperita); малтодекстрин.

Без додаден шеќер и алкохол.

Погоден е за употреба и кај дијабетичари.

 Дозирање:

  • Деца од 3-6 години: 1/2 каф.лажичка (2,5 мл) 3 пати на ден
  • Училишни деца: 1 лажичка (5 мл) 3 пати на ден
  • Возрасни: 1 лажица (15 мл) 3 пати на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се