DR.THEISS Мултивитамол сируп, 200 мл

DR.THEISS Мултивитамол сируп, 200 мл
330,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008698C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Д-р Тајс Мултивитамол сируп -  формула со железо за деца од 1 година.

 • Избалансирана комбинација на 10 витамини и железо
 • За состојби на зголемена нутритивна потреба кај деца од 1 година
 • Пријатен вкус на праска
 • Витамините A, Б6, Д и Ц придонесуваат за нoрмална функција на имуниот систем
 • Витаминот Д е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата
 • Железото придонесува за нормално создавање на црвените крвни клетки и хемоглобинот и за нормален транспорт на кислородот во телото

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: железо II лактат, ретинил палмитат, тиамин хидрохлорид, рибофлавин 5′ фосфат натриум, пиридоксин хидрохлорид, аскорбинска киселина, токоферол ацетат, холекалциферол, никотинамид, пантотенска киселина и цијанокобалами.

Други сосотојки: вода, шеќер.

 • Eмулгатор: полисорбат 20, пропиленгликол
 • Регулатор на киселост: лимонска киселина
 • Конзерванс: калиум сорбат; арома на праска

Начин на употреба:

 • Деца од 1 - 3 години: три пати на ден по 1/2 кафена лажичка
 • Деца од 4 - 14 години: два пати на ден по 1 кафена лажичка
 • Деца > 14 години и возрасни: два пати на ден по 1 супена лажица,(една кафена лажичка одговара на 5 мл, а една супена лажица на 15 мл сируп)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се