DUCRAY Sensinol Шампон за чувствителен скалп, 200 мл

SENSINOL DUCRAY Shampoo Soothing physio-protective treatment shampoo 200ml, sensitive scalps itching / sampon za cuvstvitelen skalp / shampon
DUCRAY Sensinol Шампон за чувствителен скалп, 200 мл
1.050,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053582C
favorite_border

Опис на производот

Sensinol Физиолошки заштитен шампон наменет за миење и смирување на чувствителниот скалп изложен на секојдневни агресии (загадување, стрес, несоодветни и/или прегруби шампони и третмани на косата) што доведува до слабеење на скалпот, со чувство на чешање, затегање или пецкање.

Ја смирува надразнетата кожа на главата. Исклучително добро се поднесува. Хипоалерген е. Без мирис, без конзерванс, без боја и без алкохол (минимизрана е можност за предизвикување на алергиска реакција).

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Zinc Coceth Sulfate, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Laureth-9, Coco-glucoside, 1,2-hexanediol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Disodium Edta, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide.

Употреба:

Да се нанесе на влажна коса, нежно измасирајте а потоа исплакнете. Повторете и оставете го шампонот да делува 2-3 минути. Темелно исплакнете. Во случај на контакт со очите добро да се измијат со вода.

Може да се користи колку и да е потребно (најмалку 3 пати неделно).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се