EASYLAX Микроклизми за деца, 6 по 3 грама

EASYLAX Микроклизми за деца, 6 по 3 грама
278,00 ден.
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014917C
favorite_border

Опис на производот

Зголемениот волумен на течност (глицерин) предизвикува брза експанзија во долниот интестинален тракт, што резултира со силна перисталтика и нагон за дефекација, ја опушта и разводнува столицата, при што ја олеснува нејзината евакуација.

Течниот екстракт од камилица делува:

  • Антифлогистички
  • Антисептично
  • Антиинфламаторно
  • Благо спазмолитички

Слузите во течниот екстракт од бел слез делуваат:

  • Емолиентно
  • Ја зголемува влажноста на слузницата

Пакување: 6 x 3 г микроклизми.

Содржина

Состав: активни компоненти – глицерин 2,25 г

Додатни компоненти – пченичен скроб 0,02 г, течен екстракт од слез 0,1 г, течен екстракт од камилица 0,1 г и пурифицирана вода.

Употреба: Се употребува како средство за прочистување.

Дозирање: 

  • 1 до 2 единици во период од 24 часа за деца
  • 2 единици во период од 24 часа за возрасни

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се