EASYVIT Easyfishoil Омега 3 + витамин Д, 30 таблети за џвакање

EASYVIT Easyfishoil Омега 3 + витамин Д, 30 таблети за џвакање
675,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053178C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Додаток во исхрана
  • Рибино масло со природна арома на лимон и портокал
  • Со витамин Д и големо количество на Омега 3 масни киселини
  • Не содржи додадени шеќери
  • Со засладувачи
  • За деца од 3-10 години

Витаминот Д придонесува за нормален раст и развој на коските кај децата.

ДХА (Омега 3 масни киселина) придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и за нормален вид.

Корисен ефект се постигнува со внесување на 250 мг ДХА, на ден.

  • EASYVIT Продyктите се произведени според револуционерната технологија ConCordix.

ConCordix е технологија развиена за да го одрази начинот на кој природно ги внесуваме нашите хранливи материи почнувајќи од џвакањето. ConCordix Smart Chews ja отсликува структурата на храната со фиксирање на милијарди ситни капки во желатинската матрица, зголемувајќи ја површината на контактот што ја подобрува апсорпцијата на активните состојки во телото. Технологијата ConCordix е развиена преку многубројните истражувања и развојни студии од страна на Норвешкиот универзитет за наука и технологија. Тоа е патентиран метод кој комбинира масни киселини со вода, витамини и минерали растворливи во масти во форма на емулзија.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

 

  *ПДВ%
Концентрирано рибино масло 600 мг /

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

378 мг

270.9 мг

59.5 мг

/
Витамин Д 5 мкг(200 ИЕ) 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: Концентрирано рибино масло, засладувач: ксилитол, вода, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, регулатор на киселина: натриум цитрат, антиоксиданс: јаболкова кислина, природна арома: портокал, природна арома: лимон, холекалциферол, боја: бета каротен.

Употреба: за деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден. Се препорачува замање на таблетите пред појадок или пред вечера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се