EASYVIT Easyfishoil Омега 3 + витамин Д, таблети за џвакање, 30 таблети

EASYVIT Easyfishoil Омега 3 + витамин Д, таблети за џвакање, 30 таблети
675,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053178C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Додаток во исхрана
  • Рибино масло со природна арома на лимон и портокал
  • Со витамин Д и големо количество на Омега 3 масни киселини
  • Не содржи додадени шеќери
  • Со засладувачи
  • За деца од 3-10 години

Витаминот Д придонесува за нормален раст и развој на коските кај децата.

ДХА (Омега 3 масни киселина) придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и за нормален вид.

Корисен ефект се постигнува со внесување на 250 мг ДХА, на ден.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

 

  *ПДВ%
Концентрирано рибино масло 600 мг /

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

378 мг

270.9 мг

59.5 мг

/
Витамин Д 5 мкг(200 ИЕ) 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: Концентрирано рибино масло, засладувач: ксилитол, вода, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, регулатор на киселина: натриум цитрат, антиоксиданс: јаболкова кислина, природна арома: портокал, природна арома: лимон, холекалциферол, боја: бета каротен.

Употреба: за деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден. Се препорачува замање на таблетите пред појадок или пред вечера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се