EASYVIT Easyfishoil Q Омега 3, холин и витамини, 30 таблети за џвакање

EASYVIT Easyfishoil Q Омега 3, холин и витамини, 30 таблети за џвакање
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053259C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

EASYFISHOIL Q е производ на база на рибино масло (со омега 3 масни киселини - ЕПА и ДХА) во комбинација со холин, витамин Б6, витамин Б12 и фолна киселина, наменет за поддршка на когнитивната функција (способноста за учење и одржување на меморијата) кај деца на возраст од 3-10 години.

  • Омега 3 се есенцијални масни киселини, кои организмот не ги создава и затоа е неопходно да се внесуваат со исхраната. Придонесуваат за одржување на здравјето на мозокот, срцето и одржување на нормален вид.
  • Холинот придонесува за одржување на нормални когнитивни способности
  • Витамините Б6, Б12 и фолатите придонесуваат во одржување на нормална психолошка функција и намалување на заморот и исцрпеноста. Дополнително витамините Б6 и Б12 придонесуваат во одржување на нормална функција на нервниот систем.

EASYFISHOIL Q е произведен е со помош на посебна патентирана технологија на комбинирање на омега 3 масни киселини со вода и липосолубилни витамини, што резултира со маскирање на вкусот на рибиното масло.

EASYFISHOIL Q е достапен во форма на таблети за џвакање кои имаат пријатен вкус на лимон и портокал.

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: 1 таблета за џвакање содржи:

    *ПДВ%

Концентрирано рибино масло

655.2 мг  

Вкупно Омега 3 масни киселини

ДХА (докосахексаенска киселина)

ЕПА (еикосапентаенска киселина)

412.776 мг

295.823 мг

64.865 мг

 

Холин

41.25 мг  
Витамин Б6 1.3 мг 93%
Витамин Б12 2.5 мкг 100%
Фолна киселина 200 мкг 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: концентрирано рибино масло, пречистена вода, засладувач: ксилитол, холин дихидроген цитрат, засладувач: сорбитол, средство за желирање: говетски желатин, регулатор на киселина: натриум цитрат, ароми: (природна арома на портокал и природна арома на лимон), пиридоксин хидрохлорид, засладувач: сукралоза, цијанокобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, боја: каротени.

Употреба: за деца од 3-10 години, по една таблета за џвакање на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се