EDEL+WHITE Expanding Superfloss Забен конец, 25 м

EDEL+WHITE Expanding Superfloss Забен конец, 25 м
272,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050625C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Забниот конец Edel+White Expanding Superfloss со посебна технологија Expanding Superfloss се шири во интерденталниот простор кога ќе дојде во контакт со плунка, помагајќи да се отстранат наслагите и до 70%, и е подобар од вообичаениот конец при отстранување на наслагите *.

Проширувањето на забниот конец Expanding Superfloss лесно се вметнува во интерденталниот простор. Во контакт со плунка, се шири го пополнува интерденталниот простор, правејќи го конецот ефикасен во отстранување на наслагите. Особено погоден за големи интердентални простори.

*Интерна студија на Универзитетот во Генова, тестирајќи ги трите најчесто употребувани забни конци, 2004

Пакување: конец 25 м

Содржина

Начин на употреба:

  1. Од кутијата извлечете ја соодветната должина на конецот и скинете ја.
  2. Завиткајте го конецот околу двата показалци, така што палците ќе можат целосно да ја контролираат конецот.
  3. Полека насочете го конецот во интерденталниот простор со движења на пила.
  4. Исчистете ги забите и под работ на непцата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се