EDEL+WHITE Pro-Gums Четка за заби

EDEL+WHITE Pro-Gums Четка за заби
260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052492C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Главата на четката за заби Edel+White Pro-Gums е 1,5 пати поширока од обичните четки и за време на четкањето лесно и во еден чекор чисти поголема површина на забите и непцата.

Нежните влакна темелно ја чистат површинита на забите и непцата, а благодарение на тенките заоблени врвови достигнуваат и во интерденталните простори.

Широката прилагодлива рачка за време на четкањето го растеретува зглобот и го ублажува притисокот - за удобно, нежно чистење на забите и непцата.
Се препорачува за осетливи и воспалени непца и при други пародонтални заболувања.

Pro-Gums е одлична четка за заби која помага во одржување на здрави непца и заби. Многу меките и тенки влакна темелно ги чистат сите површини. Прилагодливата рачка за време на четкањето го апсорбира прекумерниот притисок.

Пакување: 1 четка

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се