EDEL+WHITE Stop Sensitive Гел-паста за заби, 75 мл

EDEL+WHITE Stop Sensitive Гел-паста за заби, 75 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050626C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Edel+White STOP Sensitive гел за заби со нова патентирана формула која ја намалува чувствителноста и спречува расипување на забите. Без компромиси. Гел со пријатен вкус и ефект.

Смирувачки дневен гел за заби со биоактивен калциум флуор фосфосиликат (CFPS) - патентирана состојка што ги штити забите, ја намалува чувствителноста и спречува расипување на забите. Ефикасен и делува и до 12 часа. Био-научна швајцарска иновација.

  • Без СЛС, парабени, натриум сахарин и титаниум оксид
  • Погоден за вегани
  • Погоден за секојдневна употреба
  • Се препорачува за пациенти со осетливи заби и непца

Содржи 1430 ppm натриум флуорид и калциум флуор фосфосиликат.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: glycerin, peg-8, hydrated silica, calcium fluorophosphosilicate, aroma, sodium lauroyl sarcosinate, carbomer, potassium acesulfame, sodium fluoride, limonene, ci 42090.

Употреба: за секојдневна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се