МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна само во Скопје и истата е бесплатна со нарачка над 1.000 денари

Егзотична салата

Потребни состојки (за 4 лица):

Салата

Подготовка:

Пресечете го тофуто на коцки и маринирајте го 4/5 часа во ѓумбир, тамари сос и 2 супени лажици маслиново масло. Потоа пропржете го додека не стане благо крцкаво. Пресечете ги мангото и авокадото  на коцки, додадете ги зелениот лимон и солта. Марулата поставете ја на дното на чиниите. Врз неа ставете ги мангото, авокадото и тофуто. Кремот за готвење зачинете го со една лажица зелен лимон, малку сол и малку рендана кора од лимон и прелијте ја салатата. Финиширајте со маслиново масло и зрна аронија.