EMBRYOLISSE Активен ноќен пилинг, 40 мл

EMBRYOLISSE Активен ноќен пилинг, 40 мл
1.674,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053509C
favorite_border

Опис на производот

Пилинг за нега на кожа кој нежно и ефикасно ги стимулира природните ексфолирачки процеси на кожата во текот на ноќта, благодарение на овошната киселина од екстракт од Microcitrus Australasica (кавијар лимон).

Наутро, кожата се чувствува помека. Со секојдневна употреба текстурата на кожата е прочистена и тенот е освежен и блескав. Вистински ефект на "нова кожа". Природно овозможува долготрајна свежина и блескавост.

  • За сите типови на кожа
  • Соодветно и за чувствителна кожа
  • За секојдневна употреба
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав:

Главни активни состојки: екстракт од кавијар лимон, масло од макадамија и арган, пчелин восок и ши путер.

Употреба: нанесете навечер на чиста и сува кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. Наутро измијте го лицето пред да нанесете дневен крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се