EMBRYOLISSE Cicalisse Повеќенаменски обновувачки крем, 40 мл

EMBRYOLISSE Cicalisse Повеќенаменски обновувачки крем, 40 мл
825,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051418C
favorite_border

Опис на производот

Регенеративен заштитен крем.

Формулата содржи ацексамска киселина (3%) која го забрзува процесот на регенерација на кожата. Хидратација овозможува хијалуронската киселина, екстракт од алое вера, глицерин и витамин Е. Исхрана на кожата овозможува комбинацијата од хранливи состојки од природно потекло: сладок бадем, памук и масло од кајсија.

  • Соодветно за деца од 3 години
  • Соодветно за сите типови кожа.

Пакување: 40 мл

Содржина

Употреба: практичен повеќенаменски производ за лице, тело и усни. Се користи како дневна и/или ноќна нега после сончање или за смирување на иритирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се