EMBRYOLISSE Eau de Beauté Rosamélis Освежувачки цветен тоник, 200 мл

EMBRYOLISSE Eau de Beauté Rosamélis Освежувачки цветен тоник, 200 мл
962,00 ден.
721,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051409C
favorite_border

Опис на производот

Нежно ја чисти и тонизира кожата.

Збогатен со комбинација од четири цветни води: роза, цвет од портокал, сничец и хамамелис, ја хидрира и ревитализира кожата.

  • Со 99% состојки од природно потекло
  • Прочистува, освежува и тонизира оставајќи ја кожата хидрирана и свежа
  • Соодветен за сите типови на кожа. И за најчувствителната
  • Без алкохол, без парабени
  • Дерматолошки и офталмолошки тестирано

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба: како чистач за лице и отстранувач на шминка, нанесете на памукче за лице и исчистете го лицето наутро и навечер. Како освежувачки тоник, распрскајте на чиста кожа без измивање. Може да се користи за фиксирање на шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се