EMBRYOLISSE Интензивен лифтинг крем за околу очи, 15 мл

Embryolisse intense lift eye cream reduces circles and bags 15 ml antirid krem, intenziven lifting krem za okolu oci
EMBRYOLISSE Интензивен лифтинг крем за околу очи, 15 мл
1.871,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053508C
favorite_border

Опис на производот

Интензивен лифтинг крем од цвет од костен, го реобновува пределот околу очите, ги измазнува и пополнува брчките околу очите. Неговата формула го намалува изгледот на уморна кожа со видлив лифтинг ефект. Ги подигнува и затегнува очните капаци и ги намалува темните кругови и подочници.

Очите се одморени со впечатлив изглед задржувајќи свежина и виталност. Текстурата е идеална како подлога за шминка. Може да се нанесува и на контурите на усните.

  • Соодветно и за чувствителниот предел околу очите
  • Дерматолошки и офталмолошки тестирано
  • Без мирис
  • Главни активни сосојки: хијалуронска киселина, екстракт од цвет од костен, масло од ноќниче.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua Water) Isostearyl Isostearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Coconut Oil, Fructose, Cetearyl Glucoside, 1.2- Hexanediol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Xanthan Gum, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Sodium Hydroxide, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Tocopheryl Acetate, Maltodextrin, Sodium Hyaluronate, Nephelium Lappaceum Leaf Extract, Tropolone, Potassium Sorbate, Citric Acid.

Употреба: нанесете наутро и навечер во пределот околу очите и очните капаци. За лифтинг ефект на очните капаци нанесувајте со кружни движења од внатре на окото кон надвор продолжувајќи кон врвот на веѓите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се