EMBRYOLISSE Хидратантен серум, 30 мл

Embryolisse Hydra-Sérum Moisturizing Booster hidratanten serum buster
EMBRYOLISSE Хидратантен серум, 30 мл
1.783,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051416C
favorite_border

Опис на производот

Висока концентрација нанавлажнувачки активни состојки за моментална ревитализација на кожата. Јадрото на овој серум е уникатен активен комплекс кој ги стимулира природните механизми на хидратација на кожата.

Белио воден лилјан, познат по ислучително хранливи и негувачки својства, во комбинација со хијалуронска киселина, ја задржува водата и ја зајакнува нејзината природна бариера. Кожата е моментално и долготрајно хидрирана. Благодарение на оваа интензивна нега, кожата е сјајна и зајакната.

  • Дерматолошки тестирано
  • Без парабени
  • Лесна текстура која брзо се впива

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состав: Aqua (Water), Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Hyaluronate, Nymphaea Alba Flower Extract, Lecithin, Biosaccharide Gum-2, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Phytate, Citric Acid, Parfum (Fragrance), Limonene.

Употреба: нанесете на сува и чиста кожа на лице и врат наутро и навечер пред нанесување на секојдневниот крем. Соодветен за сите типови на кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се