EMBRYOLISSE Хидратантен серум, 30 мл

EMBRYOLISSE Хидратантен серум, 30 мл
1.783,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051416C
favorite_border

Опис на производот

Висока концентрација на хидратантни активни состојки за моментална ревитализација на кожата. Составот на овој серум го претставува единствениот активен комплекс кој ги стимулира природните механизми на хидратација на кожата.

Бел воден лилјан, познат по ислучително хранливи и негувачки својства, во комбинација со хијалуронска киселина, ја задржува водата и ја зајакнува нејзината природна бариера. Кожата е моментално и долготрајно хидрирана. Благодарение на оваа интензивна нега, кожата со тек на време е блескава и зајакната.

  • Дерматолошки тестирано
  • Без парабени

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: нанесете на сува и чиста кожа на лице и врат наутро и навечер пред нанесување на секојдневниот крем. Соодветен за сите типови на кожа. Лесна текстура која брзо се впива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се