EMBRYOLISSE Хранлив регенеративен крем, 50 мл

Embryolisse Nutry Vitality Cream hranliv regenerativen krem anti aging
EMBRYOLISSE Хранлив регенеративен крем, 50 мл
2.529,00 ден.
1.897,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055535C
favorite_border

Опис на производот

Embryolisse Nutry Vitality Cream - Хранлив регенеративен богат крем, против стареење на кожата.

  • Со екстракт од црвен јавор, масло од макадамија, церамиди за ревитализација и зацврстување на кожата
  • Anti Aging Формулација со 97% состојки од природно потекло
  • Стимулира синтеза на колаген и еластин
  • За длабинска регенерација, измазнување на фини лини и затегнување на кожата
  • Погодна е за сите типови на кожа, со докажлна толеранција и кај најчувствителната кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Без парабени

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Caprylic/capric Triglyceride, Glycerin, Isostearyl Isostearate, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cera Alba (Beeswax), Jojoba Esters, Sodium Polyacrylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Safflower Oil/ Palm Oil Aminopropanediol Esters, Citric Acid, 1.2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Acer Rubrum Bark Extract, Tropolone, Limonene, Ceramide Np.

Употреба: наутро и навечер на чиста и сува кожа, на пределот на лицето и вратот.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се