EMBRYOLISSE Повеќенаменски хранлив хидратантен крем, 30 мл

Embryolisse Lait-Crème Concentré– Multi function moisturizer 30 ml povekenamenski hranliv hidratanten krem
EMBRYOLISSE Повеќенаменски хранлив хидратантен крем, 30 мл
702,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051412C
favorite_border

Опис на производот

Исклучителна нега која со децении ја поддржуваат дерматолозите и шминкерите како француска тајна на убавата и негувана кожа. Со хидратантни и хранливи состојки, текстура богата со есенцијални масни киселини и витамини од природно потекло, овозможува неопходна нега и хидратација и ја заштитува кожата од влијанието на надворешните фактори. Кожата станува поотпорна, зацврстена и свиленкаста.

  • Дерматолошки тестирано
  • Без парабени

Пакување: 30 мл.

 

Содржина

Состав: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum, Stearic Acid, Palmitic Acid, Glyceryl Stearate Se, Triethanolamine, Cera Alba (Beeswax), Cetyl Palmitate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, 1.2 Hexanediol, Caprylyl Glycol, Steareth-10, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Perfume (Fragrance), Laureth-7, Propylene Glycol, Tropolone, Hydrolyzed Soy Protein, Aloe Barbadensis Leaf Extract.

Употреба: практичен повеќенаменски производ за лице и тело. Идеален како подлога за шминка, секојдневна хидратантна нега, како маска за хидратација. Може да се користи за нега на кожа после бричење или сончање, како и за нежно чистење на лице.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се