EMBRYOLISSE Повеќенаменско хранливо млеко, 500 мл

EMBRYOLISSE Повеќенаменско хранливо млеко, 500 мл
1.405,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051414C
favorite_border

Опис на производот

Лесна нега за интензивна хидратација и исхрана на кожата.

Формулата содржи хидратантни и хранливи состојки од природно потекло: ши путер, алое вера, пчелин восок, протеини од соја, есенцијални масни киселини и витамини за интензивна нега. Делува хранливо, ја задржува хидратацијата и овозможува заштита. Кожата е свиленкаста и мека. Текстурата е лесна и брзо се апсорбира.

  • Дерматолошки тестирано
  • Без парабени.

Пакување: 500 мл

Содржина

Употреба: практичен повеќенаменски производ за лице и тело. Како дневна или ноќна нега нанесете на чиста и сува кожа. Како нежен чистач, нанесете на памукче за лице и исчистете ја кожата. Може да се користи за нега на кожа после сончање и после бричење. Наменето за сите типови кожа и за чувствителна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се