EMBRYOLISSE Radiant Eye Освежувачки стик за блескав предел околу очите, 4.5 гр

Embryolisse Eclat Du Regard - Radiant Eye  osvezuvacki stik za bleskavo podracje okolu ocite
EMBRYOLISSE Radiant Eye Освежувачки стик за блескав предел околу очите, 4.5 гр
1.216,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051426C
favorite_border

Опис на производот

Тајната на шминкерите за моментален сјај во пределот околу очите, која го истакнува погледот и ја потенцира убавината на очите.

Реконструктивен, хидратантен ботанички комплекс за ефект на сјајна и осветлена кожа околу очите. Богат со полисахариди, витамин ПП, алое вера и глицерин, делува на намалување на темните кругови и отокот во пределот околу очите.

  • Без парабени
  • Без мирис
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 4.5 г.

Содржина

Состав: Aqua (Water), Sodium Stearate, Glycerin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Pentylene Glycol, Xylitol, Caprylyl Glycol, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Aloe Baradensis Leaf Juice Powder, O-Cymen-5-Ol, 1,2-Hexanediol.

Употреба: Нанесете секој ден наутро и навечер, со кружни движења одвнатре кон надворешноста на окото. За интензивни резултати, постапката може да се повтори.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се