EMED Инхалатор А-200

EMED Инхалатор А-200
2.090,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029186C
favorite_border

Опис на производот

НЕБУЛИЗАТОР

Модел A 200 СЕ 0051

 • Mедицинско средство класа IIa
 • Погоден за употреба на различни лекови
 • За возрасни и деца
 • Тивок
 • Компактен
 • Брз

При третман на заболувања на горните дишни патишта

    Ринитис, синуситис, фарнигитис, ларингитис

При третман на заболувања на долните дишни патишта

    Трахеитис, трахеобронхитис, бронхитис

Содржина

Технички карактеристики на уредот: 230 V 50 Hz 120 VA

 • Резидуи од лекот 0.3 ml
 • Максимум воздушен притисок  1.7÷2.3 bar
 • Максимум проток на воздух  13÷17 l/min
 • Димензија на честички: 3 mm MMAD
 • Наизменична употреба min ON – 40 min OFF
 • Ниво на бучава 57 dB
 • Нето тежина 1.3 kg
 • Димензии 130 x 130 x 110 mm

Услови на одржување: Влажност на воздухот минимум 0% RH – максимум 93% RH, Амбиентална температура минимум -25°С – максимум +70°С, Атмосферски притисок минимум 500 hPa – максимум 1060 hPa.

Гаранција: 2 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се