EMED Инхалатор А-610

EMED Инхалатор А-610
2.090,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029187C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

НЕБУЛИЗАТОР

Модел A610 СЕ 0051 Mедицинско средство класа IIa                                                                    

 • Погоден за употреба на различни лекови
 • За возрасни и деца
 • Тивок
 • Брз
 • Компресор со клип

При третман на заболувања на горните дишни патишта

Ринитис, синуситис, фарнигитис, ларингитис

При третман на заболувања на долните дишни патишта

Трахеитис, трахеобронхитис, бронхитис

Содржина

  Технички карактеристики на уредот: 230 V 50 Hz 120 VA

 • Резидуи од лекот 0.3 ml
 • Максимум воздушен притисок  1.7÷2.3 bar
 • Воздушен притисок при употреба 0.5/0.7 bar
 • Максимум проток на воздух  13÷17 l/min
 • Димензија на честички: 3 mm MMAD
 • Наизменична употреба min ON – 40 min OFF
 • Ниво на бучава 57 dB
 • Нето тежина 1.3 kg
 • Димензии 130 x 130 x 110 mm

Услови на одржување: Влажност на воздухот минимум 0% RH – максимум 93%   RH, Амбиентална температура минимум -25°С – максимум +70°С, Атмосферски притисок минимум 500 hPa – максимум 1060 hPa.

Гаранција: 2 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се