ENGELHARD Исла јуниор пастили, 20 парчиња

ENGELHARD Исла јуниор пастили, 20 парчиња
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042076C
favorite_border

Опис на производот

Исла јуниор се употребува за:

  • oтстранување типични симптоми поврзани со настинка и со болно грло
  • За суви и иритирани мукозни мембрани во грлото и во фаринксот што може да резултираат во потешкотии при голтање и болно грло
  • Со вкус на јагода за деца над 4 години

Пакување: 20 пастили

Содржина

Состав: една пастила содржи 80 мг воден екстракт од исландски лишај (0,4 - 0,8 : 1)

Останати состојки: акација, сорбитол, малитол, стевиол гликозиди, аскорбинска киселина (витамин Ц), калциум пантотенат, цинк глуконат, природна арома, боја од растителни екстракти (морков/црна рибизла), средноверижни триглицериди, пречистена вода.

1 пастила содржи замена за шеќер во вид на сорбитол (0,312 г) и малитол 90,685 г) =0,083 ЛЕ.

Дозирање: деца над 4 години најмногу до 6 пастили дневно. Пастилите се шмукаат бавно додека целосно не се растопат во уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се