ENGELHARD Исла медик воис пастили, 20 парчиња

ENGELHARD Исла медик воис пастили, 20 парчиња
378,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042077C
favorite_border

Опис на производот

Исла медик воис се наменети за:

  • Отстранување на типични симптоми поврзани со настинка и воспалено грло, надразнето грло и засипнатост
  • Сувост во грлото и воспаление на гласните жици

Пакување: 20 пастили

Содржина

Состав: воден екстракт од исландски лишај (0,4 - 0,8 : 1), карбомер, ксантанова гума, натриум хијалуронат.

Останати состојки: акација, сорбитол, малитол, безводна лимонска киселина, ацесулфам калиум, левоментол, арома, боја од растителни екстракти (морков/црна рибизла), средноверижни триглицериди, пречистена вода.

Во пастилите е инкорпориран хидрогелов комлекс кој се состои од карбомер, ксантанова гума и хијалуронска киселина, со пријатен вкус на цреша.

Дозирање: возрасни и деца над 6 години: најмногу 6 пастили дневно, по потреба.

Пастилите се шмукаат бавно додека целосно не се растопат во уста.

Забелешка за дијабетичари: 1 пастила содржи 1,05 (замена за шеќер) = 0.09 ЛЕ (лебни единици).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се