EPSILON HEALTH Алгорал, 36 таблети

EPSILON HEALTH Алгорал, 36 таблети
462,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034482C
favorite_border

Опис на производот

Уникатна комбинација на алгинати и антациди со калциум, за прв пат во форма на таблети за џвакање.

  • Sodium alginate (Натриум алгинат) + Alginic acid (Алгинатна киселина)- (200+50 мг)
  • Sodium bicarbonate (Натриум Бикарбонат) + Calcium carbonate (Калциум карбонат) - (80+140 мг)

Идеален избор за симптоматски третман на гастроезофагеален рефлукс и чувство на горење.

  • Смируваат хиперацидитет
  • Намалуваат гастроезофагеален рефлукс (GER)
  • Заштитуваат гастрична мукоза

Пакување: 36 таблети

Содржина

Употреба: 2x2 таблети после оброк. Се џвакаат и се пие чаша вода (200 мл).
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се