EPSILON HEALTH Алгорал протект, 20 кесички

EPSILON HEALTH Алгорал протект, 20 кесички
869,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047565C
favorite_border

Опис на производот

Превенција и третман на гастроезофагеален рефлукс и хиперацидитет на желудникот. Овозможува заштита на езофагус од гастрични секрети.

Комбинација на алгинати, антациди и екстракт од Tamarindus indica, кои имаат синергистичко дејство.
Препарат во течна форма, за директна употреба.

Пакување: 20 кесички

Содржина

Употреба: за возрасни и тинејџери (над 12години) 3 кесички дневно, после секој главен оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се