EPSILON HEALTH Диолин течност, 6 кесички

EPSILON HEALTH Диолин течност, 6 кесички
320,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047523C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Diosmectite (Диосмектит) - Одлично решение за акутна и хронична дијареа кај деца и возрасни.

Диосмектит – природна силикатна глина со апсорптивни особини, во течна форма, за директна употреба.
Како резултат на своето природно дејство, Диолин не ја нарушува нормалната функција на цревата.

Пакување: 6 кесички

Содржина

Употреба:

  • Деца од 1 до 6 години: 1 кесичка
  • Деца од 6 до 12 години: 2 кесички
  • Возрасни и деца над 12 години : 3 кесички

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се