EPSILON HEALTH Инфакалм маслени капки, 30 мл

EPSILON HEALTH Инфакалм маслени капки, 30 мл
490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033305C
favorite_border

Опис на производот

Simethicone (Симетикон) во маслиново масло + витамин А, витамин Е, коензим Q.

Инфакалм капките помагаат во случаи на инфантилни колики кои се јавуваат како резултат на гасови.

Симетиконот во маслиново масло ја подобрува дисперзијата на симетиконот.
Ги подобрува функцијата на интестиналната микрофлора и процесот на дигестија.

Безбедни за употреба кај новороденчиња.
Капки за орална употреба, лесни за употреба.

Пакување: 30 мл
 

Содржина

Состав: симетикон во маслиново масло, витамин А, витамин Е и коензим Q.

Една доза од 20 капки содржат 40 мг симетикон.

Употреба

  • Возрасни: 20-40 капки, по можност растворени во течност, се препорачува после оброци, 2-4 пати на ден
  • Деца: 20 капки, по можност растворени во течност, се препорачува после оброци, 1-3 пати на ден
  • Доенчиња: 20 капки, по можност растворени во течност, се препорачува после оброци, 1-2 пати на ден

После 30 дена не го употребувајте шишенцето доколку не е искористено.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се