EPSILON HEALTH Силактис фаст 20 таблети

EPSILON HEALTH Силактис фаст 20 таблети
368,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050301C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Simethicone (Симетикон) + Активен јаглен (50+300 мг)

Комбинација од симетикон - состојка која помага во ослободување од гасови и активен јаглен - апсорбент, за симптоматски третман на: подуеност и гасови.

  • Проблеми со дигестијата поради присуство на гасови
  • Иновативна дозажна форма: двослојни таблети со модифицирано ослободување
  • Слој со моментално ослободување: моментален ефект за 15 минути во желудникот
  • Слој со продолжено ослободување: долготраен ефект од 1 час во интестинумот

Пакување: 20 таблети

Содржина

Употреба: 2x2 таблети после главен оброк.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се