ERBA VITA Имуно-Б сируп, 150 мл

ERBA VITA immuno b fluid with zinc, copper and vitamin c food supplement, imuno sirup so cink, bakar i vitamin c
ERBA VITA Имуно-Б сируп, 150 мл
831,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007734C
favorite_border

Опис на производот

Immuno - B Сируп

Додаток во исхраната во течен формат на база на растителни екстракти, со пријатен вкус на портокал и со практична мерна чаша.

Производите Ерба Вита од линијата Јуниор се резултат на медицински и научни истражувања и се мудро формулирани за да дадат уште поефективен одговор и да го следат детето во фазите на раст, пополнувајќи ги тие нутритивни недостатоци и решавајќи ги најчестите проблеми.

Функционалните растителни екстракти можат да ја зајакнат имунолошката одбрана со што ја зголемуваат природната и физиолошката одбрана на организмот на најмалите.

Имуно-Б не содржи алкохол и има пријатен вкус за да ги задоволи потребите на најмалите.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав:

  • Шипка, содржи природен витамин Ц (70 %)
  • Сув екстракт од корен на Ехинацеа растворен во 4% ехинакозид
  • Цинк глуконат
  • Бакар глуконат

Употреба

  • Од 6 месеци-1година: еднаш до два пати дневно по 3 мл
  • 1-3 години: два до три пати дневно по 3 мл
  • 3-6 години: еднаш до два пти дневно по 5 мл
  • Над 6 години: два до три пати дневно по 5 мл

**Производ од органско потекло, безбеден за употреба од 0+ возраст.

Без алкохол, без глутен.

Без шеќер, безбеден за употреба и кај дијабетичари!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се