ERBOZETA Ункадеп 600 мг, 20 кесички

ERBOZETA Ункадеп 600 мг, 20 кесички
428,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
037468C
favorite_border

Опис на производот

Uncadep 600 - Производ на база на Н-Ацетилцистеин и бромелин

Ацетилцистеинот е состојка со муколитична активност, која помага во намалување на вискозноста на бронхијалната слуз. Благодарение на ова својство, се препорачува при респираторни проблеми пропратени со густ и вискозен секрет како акутен и хроничен бронхит и неговите егзацербации.

 Придонесува за:

  • Синтеза на глутатионот, од каде потекнува неговото антиоксидантно дејство
  • Бромелинот е ензим добиен од плодот на ананас
  • Има висока протеолитичка активност и антивоспалително дејство
  • Намалување на отокот на слузницата и ослободување на слузта во грлото, носот и синусите
  • Се користи при бронхит, тонзилит и други воспалителни процеси

За возрасни и деца над 12 годишна возраст.

Пакување: 20 кесички x 6.5 г, 130 г.

Содржина

Содржи:

1 кесичка (6.5 г) содржи:                            

    ПДВ*
Н-Ацетилцистеин 600 мг /
Бромелин 150 мг /
2500 GDU**/g   375 GDU  

*препорачано дневно внесување
**gelatin digestion unit

Состојки: фруктоза, малтодекстрин, Н-Ацетилцистеин, сок од портокал, арома, бромелин од ананас 2500 GDU/g (Ananas comosus (L.) Merr fruit).

Средство против стврднување: силициум диоксид.

Засладувач: стевиол гликозиди.

Производот не содржи глутен, лактоза и глукоза.

Употреба: За возрасни и деца над 12 години се препорачува по една (1) кесичка прашок, на ден растворена во чаша вода. Растворот се пие меѓу оброк (се зема без храна). 

Ако сте зеле поголема доза од UNCADEP 600 отколку што треба, веднаш посоветувајте се со Вашиот доктор или фармацевт.

Бременост и доење: Бремените жени и доилките треба да се посоветуваат со лекар или фармацевт, пред да земат било каков производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се