ERIC FAVRE Special Family Органски хербален чај против гасови, 20 филтер кесички

Eric Favre Special Family Organic Herbal Tea Against Flatulence herbalen caj protiv gasovi
ERIC FAVRE Special Family Органски хербален чај против гасови, 20 филтер кесички
193,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052338C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • За деца од 12 месечна возраст
  • Со пеперминт, маточина, сладок пеперминт, бел слез и лимонова трева
  • Природна арома на лимон

Вкусна хербална мешавина од пеперминт, маточина, сладок пеперминт, бел слез и лимонова трева, сето тоа надополнето со лимон.

Слаткиот пеперминт го стимулира варењето.

Маточината придонесува за нормална функција на интестиналниот тракт.

Пакување: 20 филтер кесички.

Содржина

Состав:

Пеперминт 450 мг
Маточина 450 мг
Сладок пеперминт 300  мг
Бел слез 120 мг
Лимонова трева 90 мг

Употреба: ставете ја кесичката во шише или чаша од 3 до 5 минути, и потоа извадете ја.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се