ERIC FAVRE Special Kid Сируп за нос и грло, 125 мл

ERIC FAVRE Special Kid Сируп за нос и грло, 125 мл
359,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
044966C
favorite_border

Опис на производот

  • Со засладувач и билки
  • Со вкус на карамелa
  • Без глутен
  • Лесно дишење и благотворен ефект

Еукалиптусот го олеснува дишењето преку нос и обезбедува благотворно и пријатено дејство на грлото, фаринксот и гласните жици.

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав:

За 1 доза од 20 мл:

- Воден екстракт од еукалиптус          16 000 мг
- Воден екстракт од бор                            400 мг
- Воден екстракт од бел слез                   400 мг
- Воден екстракт од лопен                        400 мг
- Воден екстракт од ехинацеа                  400 мг
- Воден екстракт од слез                          400 мг

Состојки:

- вода

- екстракт од еукалиптус (90%)

- мед

- екстракт од бор (2%)

- екстракт од бел слез (2%)

- екстракт од лопен (2%)

- екстракт од ехинацеа (2%)

- екстракт од слез (2%)

- глицерин, вкус на карамел (1.2%)

- згуснувач: ксантан гума

- закиселувач: лимонска киселина

- конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат

- засладувач: сукралоза      

Употреба:

  • Деца до 5 години: 10 мл (една лажица) еднаш дневно, наутро
  • Деца над 5 години: 20 мл (две лажици) еднаш дневно, наутро

Протресете пред употреба. Може да се зема чист сируп или разреден во вода или друг пијалок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се