ERIC FAVRE Special kid Витапролис, сируп 125 мл

ERIC FAVRE Special kid Витапролис, сируп 125 мл
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047041C
SPECIAL KID VITAPROLIS sirup 125ml.(ERIC)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Сируп со вкус на лимон и мед
  • Без глутен
  • За студени зимски денови
  • За имунолошкиот систем
  • Витамин Ц придонесува за намалување на заморот и за нормална функција на имунолошкиот систем

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав:
Во 1 доза од 10 мл                                

                                                                                 ПДВ*
- Воден екстракт од малина                  1400 мг    100%
- Воден екстракт од липа                      1400 мг   
- Мед                                                         800 мг 
- Екстракт од ацерола                          172.8 мг
- Витамин Ц                                                36 мг     45%
- Сок од лимон                                         100 мг    
- Екстракт од прополис                             50 мг    
- Бромелаин                                                40 мг   
- Папаин                                                      40 мг 

*препорачан дневен внес

Состојки:

- вода

-  воден екстракт од (28%): малина и липа

- мед (8%)

- екстракт од ацерола титриран до 25% од витамин Ц (1.728%)

- концентриран сок од лимон

- екстракт од прополис (0.5%)

- бромелаин (0.4%)

- папаин (0.4%)

- згуснувач: ксантан гума

- конзерванси: калиум сорбат, натриум бензоат

- засладувач: сукралоза.

Овој производ не е лек, туку додаток на исхрана со засладувач, билки, мед, екстракт од прополис, бромелаин и папаин.
 

Употреба:
Деца до 5 години: 5 мл (една кафена лажичка) еднаш дневно, наутро.
Деца над 5 години: 10 мл (една супена лажица) еднаш дневно, наутро.

Добро протресете пред употреба. Може да се зема чист или разреден во вода или друг пијалок.
 

Мерки на претпазливост: Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Да се користи во склоп со балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Овој производ е тестиран и проверен за да се обезбеди квалитет и безбедност.
Поради природното потекло на SPECIAL KID сирупите и отсуството на додадени бои, бојата и изгледот на сирупот може да варира.  
Прополисот, кој е нерастворлив во вода, може да предизвика појава на талог.
Присуството на талог не го менува квалитетот на производот.
Да се чува подалеку од светлина, влажност и топлина.
Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се