ESCABEL Млеко за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл

Escabel Sun Block Milk SPF 50+, 200ml mleko za zastita od sonce
ESCABEL Млеко за заштита од сонце со СПФ 50+, 200 мл
272,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055248C
favorite_border

Опис на производот

Escabel Sun Block Milk 

  • Водоотпорно
  • УВА+УВБ заштита
  • Со витамин Е

Специјално формулирана формула за кожа која е чувствителна на сонце и има потреба од заштита. Ова млеко обезбедува висока заштита од УВА и УВБ зраци. 

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, етилхексил метиоксицинамат, октокрилен, бензофенон-3, С12-15 алкил бензоат, бутил метиоксидибензоилметан, етилхексил салицилат, глицерил стеарат, цетеарет-12, стеаринска киселина, цетеарил алкохол, акрилати/диметикон кополимер, каприлик/каприк триглицериди, парафин ликвидум, глицерин, диметикон, цетил алкохол, феноксиетанол, полисорбат 20, токоферол ацетат, ксантан гума, парфем, екстракт од лист на алое вера, каприлил гликол.

Употреба: Се нанесува 20 -30 минути пред изложување на сонце во доволна количина. Како и со сите производи за заштита од сонце, потребно е повторно нанесување од млекото на неколку часа. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. 

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи. Консултирајте се со доктор доколку се појави црвенило или иритација. И покрај употребата на заштита од сонце, сепак не се изложувајте долго време директно на сонце. Да се чува на темно и суво место. 

После првото отворање да се употреби во рок од 12 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се