ESENSA EsenBak Intens Пробиотик, 10 капсули

ESENSA EsenBak Intens Пробиотик, 10 капсули
242,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050899C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Благодарение на своите антимикробни, имуномодулаторни и антиоксидативни ефекти, пробиотските култури во EsenBak Intens 10/10/10 пробиотикот допринесуваат во подобрување на рамнотежата на интестиналната микрофлора, формирање на околина која го спречува растот на патогените бактерии, како и до правилен развој и функција на имунолошкиот систем.

EsenBak Intens 10/10/10 пробиотикот се применува при дијареа, констипација, пад на имунитет, алергии и други состојби предизвикани од пореметување на балансот на микробиотот на цревата. Исто така, допринесува во ублажување на симптомите кај синдромот на иритабилен колон и инфламаторни болести на цревата.  

EsenBak Intens 10/10/10 пробиотикот помага во отстранување на стомачни тегоби од различно потекло, ја подобрува апсорпцијата на витамини и други хранливи материи и со специјални механизми допринесува во зајакнување на имуниот систем.

  • Наменет за деца над 3 години и возрасни

Пакување: 10 капсули

Содржина

Состав:

Активни супстанци 1 капсула содржи
Lactobacillus acidophilus  1 x 10⁹ CFU*
Lactobacillus brevis 1 x 10⁹ CFU*
Lactobacillus bulgaricus 0.1 x 10⁹ CFU*
Lactobacillus casei 1 x 10⁹ CFU*
Lactobacillus helveticus 1 x 10⁹ CFU*
Lactobacillus plantarum  1.5 x 10⁹ CFU*
Lactobacillus rhamnosus 1 x 10⁹ CFU*
Bifidobacrterium bifidum  1 x 10⁹ CFU*
Bifidobacrterium breve 1 x 10⁹ CFU*
Bifidobacrterium lactis 1.4 x 10⁹ CFU*

CFU* единица на формирање на колонии

**нутритивната референтна вредност не е востановена

Состојки: инулин.

Капсула (згуснувач - хидроксипропилметилцелулоза, боја - титан - диоксид), средства против згрутчување - магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Дозирање: возрасни и деца над 3 години, 1 капсула дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се