ESENSA Expulmo Лунац сируп со бел слез и витамин Ц, 150 мл

ESENSA Expulmo Лунац сируп со бел слез и витамин Ц, 150 мл
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010294C
favorite_border

Опис на производот

Лунац содржи екстракт од корен на бел слез, богат со слузи, кои благопријатно делуваат на устата, грлото и гласните жици.
Придонесува во одржување на здравјето на грлото и респираторниот тракт.

Камилицата помага во заштита и одржување на здравјето на слузокожата на горните дишни патишта, додека природниот витаминот Ц од плодот на шипка, придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав

  • Мацерат од корен на бел слез
  • Тинктура од цвет на камилица
  • Течен екстракт од плод на шипка

Употреба:

  • Возрасни и деца постари од 12 години: 3 пати на ден по 15 мл
  • Деца од 6-12 години: 3 пати на ден по 10 мл
  • Деца од 3-6 години: 3 пати на ден по 5 мл
  • Деца до 3 години: само во консултација со лекар

Сирупот користете го 5-7 дена.

Предупредување: препаратот не се препорачува кај лица чувствителни на состојките од билките од фамилијата Asteraceae, како и за трудници и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се