ESENSA Гинко макси целаса, 30 капсули

ESENSA Гинко макси целаса, 30 капсули
277,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014960C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Celasa ginkgo maxi капсулите содржат стандардизиран екстракт од листот на Ginkgo biloba, најстарата жива билка која повеќе од 5000 години се користи во традиционалната кинеска медицина, со цел за подобрување на здравјето и зачувување на виталноста на организмот.

Екстрактот од листот на ова растение содржи збир од фармаколошки активни соединенија кои со заедничко дејство придонесуваат за подобрување на мозочната циркулација, што има исклучително поволен ефект врз процесот на помнење, концентрација и способност за заклучување.

Се препорачува:

  • Кај намалена концентрација и послабо помнење
  • Кај зголемен интелектуален напор
  • Кај заслабната периферна циркулација
  • Како силен природен антиоксиданс

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи 80 мг Ginkgo Bilobae Folii Exractum Siccum (50:1) стандардизиран на 24% флавоноиди и 6% терпенски лактони.

Дозирање: првиот месец се пијат 3 пати дневно по 1 капсула, а следните два месеци се пијат 2 пати дневно по 1 капсула со оброк, доколку не е поинаку препишано. Капсулите се земаат со чаша вода.

Вообичаено терапијата трае 3 месеци во континуитет после што се препорачува пауза од еден месец.

Внимание: производот не е наменет за деца под 12 години, без претходна консултација со лекар. Лица кои се склони на крварење во мозокот не смеат да го користат препаратот. Ако имате епилепсија не смеете да го користите препаратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се