ESENSA Магневитал гел, 200 мл

ESENSA Магневитал гел, 200 мл
448,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
041599C
favorite_border

Опис на производот

Magnevital Magnezijum hlorid – Гел

Магнезиум хлорид гел јони за опуштање, овозможува максимално искористување на магнезиумот во организмот, бидејќи кога ќе се втрие на кожата брзо се ресорбира, а ефектот од дејствувањето се покажува веднаш по примената.

Со своите својства за смирување на организмот, го олеснува настапувањето на сонот, помага при мигрени и главоболки предизвикани од предменструалниот синдром, ги ублажува непријатните симптоми што се јавуваат во менопаузата. Се препорачува негова примена при состојби на нервна напнатост, стрес, исцрпеност, премор и несоница.

Во својот состав, гелот содржи и етерски масла од лаванда и еукалиптус, кои придонесуваат за пријатно чувство на опуштање и подобрување на нервната спроводливост.

Ослободува од насобраните токсини, кои се причина за многу болести и нерамнотежа во организмот. Благотворно дејствува при болки и грчеви во мускулите, ја смалува вкочанетоста и чувството на тежина во нозете. Може да се користи за подготовка на купки за опуштање, како и да се втрие на пределот на слепоочницата при главоболки и мигрени.

Се препорачува:

  • При болки во мускулите
  • За ублажување на напнатоста и стресот
  • Во состојби на исцрпеност, несоница и главоболка
  • За хидратација и ублажување на знаците на стареење на кожата
  • За детоксикација на организмот

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: магнезиум хлорид, етерско масло од лаванда и етерско масло од еукалиптус. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се