ESENSA Марисол изотоник спреј за нос, 50 мл

ESENSA Марисол изотоник спреј за нос, 50 мл
312,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007032C
favorite_border

Опис на производот

Marisol Isotonic спреј растворот за нос е изотоничен раствор од морска сол. Наменет е за лица кај кои е пореметена нормалната физиолошка функција на носната слузокожа, како и за одржување на секојдневната хигиена на носната шуплина. Marisol Isotonic растворот ја враќа природната влажност на носната слузокожа, способноста за самопрочистување и нормалната продукција на слуз која ја штити од исушување и механички надразнувања (чад, прав итн.).

Кога да се користи Marisol Isotonic спреј?

  • За секојдневна хигиена на носот
  • Кај лица со непроодни дишни патишта, вирусни настинки и кивавици со алергиско потекло
  • Кај сува и надразнета слузокожа, чија нормална физиолошка функција е пореметена
  • Кај лица кои имаат тенденција кон сушење на слузокожата на дишните патишта, особено во текот на патувања или престој во простории со централно греење и клима уреди
  • Непосредно пред да се употребат капки за нос, со цел да се испере носната шуплина и да се овозможи подобар контакт на лекот со носната слузокожа

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: 1 мл спреј содржи 9 мг морска сол.

Растворувач: прочистена вода.

Содржи конзерванс: бензалкониум хлорид 0,1 мг/мл.l.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се