ESENSA Пропобаза биоадхезивен гел 7 мл

ESENSA Пропобаза биоадхезивен гел 7 мл
247,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
010215C
favorite_border

Опис на производот

Propobaza биоадхезивниот гел е препарат кој содржи екстракт од прополис во гел подлога формулирана така да овозможува продолжено дејство (до 10 часа) и контролирано ослободување на активната супстанца.

Употреба:

  • Кај површински рани (исеченици, гребаници, изгореници)
  • Кај афти
  • Кај херпес симплекс
  • За акни
  • Кај екцем и чешање
  • Како подлога во стоматологија и дерматологија, при индивидуална терапија
  • Во козметологијата, за епителизација и себореа

Пакување: 7 мл

Содржина

Состав: Екстракт од прополис, пропиленгликол, биоадхезивна подлога.

Начин на уппотреба: се нанесува во тенок слој, два до три пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се