ESENSA Pulmint Kапки за инхалација, 30 мл

ESENSA Pulmint Kапки за инхалација, 30 мл
214,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
013211C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Пулминт капките за инхалација содржат комбинација од етерски масла и се користат за подготовка на влажни инхалации. Етерските масла го засилуваат лачењето на бронхијалната слуз, го разредуваат густиот и леплив секрет и го олеснуваат неговото искашлување.

Пулминт капките содржат и ментол кој заедно со етерските масла дејствува антисептично и противвоспалително на горните и долни дишни патишта, се до најситните бронхии. 

Пулминт капките благо го дезинфицираат воздухот и шират пријатен мирис на кедар, па се користат и за освежување на просториите.

 

Се препорачуваат:

  • Кај настинка и кашлица
  • Кај затнат нос и отежнато дишење
  • Кај воспаление на синусите
  • Кај главоболка (капките се вртиваат однадвор, на површината на главата)
  • За навлажнување на сувиот воздух во затворени простории
  • За деца и возрасни

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав:

  • Алкохол
  • Ментол
  • Терпентинско масло
  • Етерски масла од питомо нане и кедар

Употреба: да се накапат 10-15 капки во 100 мл зовриена вода за ароматерапија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се